RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Najtaniej w Rumunii, w Luksemburgu drogo. Ceny mieszkań w Europie

(fot. FLickr/ Flavio Ensiki)

Najtańsze mieszkanie w Europie można kupić w Rumunii, a najdroższe w Luksemburgu. Tak wynika z najnowszej edycji raportu RE/MAX European Housing Report – czytamy w piątkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”.

Inwestycja w przyszłość. 5 mld złotych na program Mieszkanie+

– W tej chwili mamy do dyspozycji 5 mld złotych na program Mieszkanie Plus – powiedział prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Dodał, że to...

zobacz więcej

Z badania wynika, że prawie we wszystkich krajach europejskich możemy zaobserwować niskie stopy procentowe, co oznacza tańsze kredyty. Ceny sprzedaży i wynajmu na przestrzeni roku wzrosły.

Przy dokonywaniu wyboru nieruchomości młodzi ludzie preferują centrum, dla starszych natomiast ważniejsza jest okolica, w której mieszkają.

Kredyty tanie jak nigdy

W Polsce na rekordowe niskie stopy procentowe wpłynął rządowy program „Mieszkanie dla młodych”. – Spowodował, że na początku 2017 r. lokale spełniające jego kryteria zostały wykupione, przez co pojawiły się zwyżki cen rynkowych wszystkich nieruchomości – mówi „Rzeczpospolitej” ekspertka Agata Stradomska. Zwiększa się baza mieszkań na wynajem, bo coraz więcej osób decyduje się na takie inwestycje – dodaje.

W sześciu aglomeracjach (w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Trójmieście, Poznaniu i Łodzi) w pierwszym kwartale 2017 r. sprzedanych zostało ponad 18,6 tys. nowych mieszkań. To kolejny historyczny wynik.

źródło:
Zobacz więcej