RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kaczyński o Streżyńskiej: nie wiem, czy odniesie sukces siedząc okrakiem na barykadzie

Szef PiS podkreślił, że na razie nie widzi potrzeby rekonstrukcji rządu (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
Szef PiS podkreślił, że na razie nie widzi potrzeby rekonstrukcji rządu (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

– Dzisiaj nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, dystansującej się wobec rządu, a także odniósł się do sondaży poparcia dla partii politycznych.

Anna Streżyńska: czuję się komfortowo w tym rządzie

– Czuję się komfortowo w tym rządzie, powierzono mi misję, w której sprzyjają mi wszyscy ministrowie – powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna...

zobacz więcej

Szef PiS podkreślił, że na razie nie widzi potrzeby rekonstrukcji rządu. – Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z ogromną rozwagą, spokojnie, nie pod naciskiem mediów, nie pod naciskiem opozycji – podkreślił Jarosław Kaczyński.

„To jest minister koalicyjny”

Zapytano go także o wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która powiedziała dwa dni temu w Radiu Zet, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu, np. dotyczących militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Stwierdziła też, że „filozofia socjalna wypełniania wszystkich obietnic wyborczych w pierwszym roku jest trudna do akceptacji”.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że Anna Streżyńska „to jest minister koalicyjny” (z Polski Razem – przyp. red) i dlatego ta sytuacja nie prowadzi do ostrej reakcji premier Beaty Szydło. Padły też mocniejsze słowa. – Słyszałem, że pani Streżyńska chciałaby kandydować na prezydenta Warszawy. Czy siedząc okrakiem na barykadzie odniesie sukces – nie jestem pewien – podkreślił w wywiadzie.

„Do sondażu należy podchodzić spokojnie”

Lider rządzącego ugrupowania odniósł się też do ostatniego sondażu Kantar MillwardBrown dla „Faktów” TVN i TVN24. Przypomnijmy: 31 procent badanych zadeklarowało w nim, że zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało natomiast wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski.

– Trzeba do tego podchodzić spokojnie. Wydaje się, że rzeczywiście nastąpił pewien dołek poparcia po sprawie wyboru Donalda Tuska, ale potem szybko nastąpiło odbicie. Część tak zwanych sondaży to niestety operacje niewiele mające z sondażami wspólnego. Ale oczywiście żadnego sygnału nie lekceważymy – podkreślił Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej