RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekonstrukcja Nowoczesnej. Lubnauer nową szefową klubu

Wiceszefowa i rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer została w środę wybrana nową przewodniczącą sejmowego klubu Nowoczesnej, zastąpiła Ryszard Petru, który pozostaje szefem partii.

Była posłanka Nowoczesnej: Petru nawet nie przeczytał regulaminu Sejmu

– W Nowoczesnej moje wyobrażenia o polityce zasadniczo rozminęły się z rzeczywistością. Chciałam naprawiać Polskę, ale tematy, którymi się w partii...

zobacz więcej

– Dzisiaj, na mój wniosek, klub Nowoczesnej podjął decyzję o rozdzieleniu funkcji przewodniczącego partii i szefa klubu parlamentarnego – powiedział Petru na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, na stanowisku szefa klubu zastąpiła go Katarzyna Lubnauer. Sam Petru – jak mówił – zamierza zająć się m.in. przygotowaniami do najbliższych wyborów samorządowych, które powinny odbyć się jesienią przyszłego roku.

Z kolei Lubnauer dziękowała klubowi za zaufanie. – Potrzebowaliśmy takiego nowego otwarcia. Uważam, że w ten sposób będziemy mogli lepiej funkcjonować ze względu na możliwość podzielenia obowiązków – oceniła. Podkreśliła, że „zarówno zadania szefa partii, jak i szefa klubu są dość obszerne i często trudno było godzić jedne z drugimi”.

– Wydaje mi się, że to jest szansa dla Nowoczesnej – pokazanie jednocześnie nowego działania, nowych aktywności i szansa na to, by sondaże w przyszłości były lepsze – powiedziała szefowa klubu Nowoczesnej. o, że nie byliśmy zorganizowani, były trochę wolniej podejmowane – dodała.

źródło:

Zobacz więcej