RAPORT

Wojna na Ukrainie

Anna Streżyńska: czuję się komfortowo w tym rządzie

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podpadła premier Szydło (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podpadła premier Szydło (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

– Czuję się komfortowo w tym rządzie, powierzono mi misję, w której sprzyjają mi wszyscy ministrowie – powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. To odpowiedź na komentarze, jakie wzbudziła jej wtorkowa wypowiedź w Radiu ZET.

„Jeśli minister Streżyńska nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, dlaczego jest jedną z jego twarzy”

– Jeśli Anna Streżyńska nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, dlaczego jest jedną z jego twarzy. Jeżeli się z czymś nie zgadzam,...

zobacz więcej

Streżyńska powiedziała w środę „Faktom” TVN: – Ja się czuję komfortowo w tym rządzie. – Mam misję, którą mi powierzono i w której wszyscy ministrowie mi sprzyjają – podkreśliła. Dodała, że ma „absolutnie odpowiedzialność i pełną wolną rękę za osiągnięcie efektu w tej dziedzinie”.

We wtorek minister cyfryzacji Anna Streżyńska w Radiu ZET mówiła, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu np. o militaryzacji cyberbezpieczeństwa.

– To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem (...) tylko konflikt o zasady o podstawy podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza – dodała. Pytana, czy Ministerstwo Obrony Narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: – Tak. Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u.

Reakcja premier Szydło

Do wypowiedzi Anny Streżyńskiej odniosła się w środę premier Beata Szydło. – Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów – mówiła premier.

Premier na środę na godz. 16 zwołała spotkanie z ministrami i wiceministrami. Zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej