Buty z odpadów, a dokładniej – z 11 butelek

Biegający w tych butach przyczynią się do oczyszczania oceanów i mórz. (fot. fb/MCMC Fashion)

Sportowy gigant wypuszcza właśnie na rynek buty i odzież, które pochodzą z recyklingu. Zrobiono je z poliestru na jaki przetworzono odpady wyłowione z dna mórz.

Przed rokiem znane przedsiębiorstwo produkujące sportową odzież nawiązała współpracę z firmą Parley, która działa na rzecz ochrony oceanów. To właśnie wtedy po raz pierwszy ukazał się model butów pochodzący w całości z recyklingu. Obuwie do biegania zostało stworzone z poliestru, na jaki przetworzono odpady wyłowione z dna mórz. Sportowy gigant podjął decyzję o kontynuacji tego ekologicznego projektu. Nadal czyścił oceany i sprzedawał kolekcje wykonane z wtórnego tworzywa.

Ubrania z… kawy i pokrzywy

Ekologiczne materiały to już nie tylko juta i bambus. Pewna innowacyjna firma produkuje sportowe ubrania z …ziaren kawy i z pokrzywy.

zobacz więcej

Z plastiku, który nie ulega rozkładowi, można stworzyć zarówno buty, jak i ubrania. Tak powstały kostiumy kąpielowe i buty, które 10 maja trafią do sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej.

Na ich stworzenie pozyskuje się naprawdę dużo materiałów zaśmiecających ziemskie wody. Aby powstała na przykład jedna para butów, potrzebnych jest 11 plastikowych butelek wyłowionych z sieci rybackich. Cena takiego obuwia to 200 dolarów. Kupujący je klienci będą wspierać oczyszczanie mórz i oceanów.

źródło:
Zobacz więcej