Turkusowa woda, biały piasek, błękitne niebo i palmy. Takie plaże tylko w Kambodży

Oferuje znacznie więcej niż tylko kompleks świątyń Angkor – ma m.in. plaże, które przez lata były niemal nietknięte przez turystów. Mimo to Kambodża nadal należy do stosunkowo rzadko wybieranych przez przez turystów krajów.

W japońskim powietrzu czuć wiosnę i... wiśnię

W Japonii wiosna ma zapach kwiatu wiśni. Tłumy turystów zjechały na hanami, czyli sezon kwitnienia drzew wiśniowych. Kwiaty będzie można podziwiać...

zobacz więcej

Lazy Beach, czyli „leniwa plaża” znalazła się na liście 21 najpiękniejszych na całym świecie. Znajduje się na zachodnim brzegu wyspy Koh Rong Samloem w Kambodży, nad Zatoką Tajlandzką.

– Przyjechaliśmy tu z mężem i pierwotnie zakładaliśmy, że spędzimy tu trzy dni, ale po dwóch godzinach zarezerwowaliśmy kolejne cztery dni i zostajemy na tydzień. To tak piękne miejsce na relaks i spędzanie wolnego czasu. Woda jest ciepła, czego chcieć więcej? – mówi turystka Marie.

Nie ma tam wielkich resortów i hoteli. Jest za to dwadzieścia drewnianych domków, bar i restauracja na świeżym powietrzu. Na próżno szukać tu skażenia cywilizacją i tłumów turystów. Od 2007 roku plaża jest własnością dwóch Brytyjczyków. Piękno tego miejsca jest jego największą atrakcją.

75 tysięcy hektarów rzepaku. Żółte pola w Chinach

Wiosna zawitała nie tylko do Polski, ale też do Chin. Tamtejszym symbolem ciepłej pory roku są m.in. żółte pola rzepaku. W prowincji San-Si na...

zobacz więcej

Rajska wyspa

– Zanim się tutaj pojawiłem, miałem już w głowie nazwę tego miejsca – „leniwa plaża”. Kiedy przyjechałem tu pierwszy raz i zobaczyłem to piękne miejsce, uznałem, że nie będziemy nic zmieniać – informuje właściciel wyspy Chris Beadles

Jeszcze kilka lat temu oprócz złotego piasku na plaży nie było niczego. Jednak dzięki inwestycjom, zmieniło się nie tylko życie przyjezdnych, ale i lokalnych mieszkańców. Plaża znajduje się kilka kilometrów od miasta Sihanoukvillem.

Kambodża znajduje się w grupie najbiedniejszych krajów azjatyckich. Prawie jedna trzecia społeczeństwa żyje za mniej niż dolara dziennie.

źródło:
Zobacz więcej