RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dywizjon 303 na ciężarówce. Wiemy, kto stoi za efektownym projektem

Ciężarówka zdobyła uznanie wśród wielu internautów (fot. dzienniklodzki.pl)
Ciężarówka zdobyła uznanie wśród wielu internautów (fot. dzienniklodzki.pl)

W tej ciężarówce zakochali się internauci. Brytyjscy policjanci z hrabstwa Kent na początku kwietnia opublikowali post na Twitterze z fotografiami naczepy i kabiny, przyozdobionymi wizerunkami samolotów słynnego Dywizjonu 303. Okazało się, że ciężarówka należy do polskiej firmy Repiński Transport z Kościerzyny – pisze „Dziennik Łódzki”.

Hołd dla Dywizjonu 303 na ciężarówce. Brytyjska policja zachwycona

Policjanci z hrabstwa Kent namierzyli na parkingu przy autostradzie M20 wyjątkową ciężarówkę. Przyozdobioną ją malowidłami, które upamiętniają...

zobacz więcej

„Nie spodziewałem się takiego rozgłosu” – mówi „Dziennikowi Łódzkiemu” Jarosław Repiński. Jak przyznaje, ciężarówka z efektownym historycznym motywem od ponad roku jeździ po europejskich trasach. Dopiero teraz stała się tak popularna.

„Ponieważ ten samochód bardzo często jeździ na trasie Polska-Hiszpania-Anglia-Niemcy, pomyślałem, że dobrze się stanie, jeśli uczcimy pamięć polskich lotników. Dlatego też postawiliśmy na Dywizjon 303” – podkreśla.

303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki zasłynął m.in. podczas bitwy o Anglię.

Okazuje się, że takich przyozdobionych ciężarówek w firmie jest więcej. Na innych znalazły się na przykład motywy filmowe. Twórcą autostradowego malarstwa jest jeden z pracowników firmy.

Jarosław Repiński myśli już nad kolejnym projektem. Nie wyklucza, że znów na trasę wyruszy ciężarówka z następnym, historycznym motywem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej