RAPORT

Tusk kontra Tusk

Imigranci w Niemczech coraz większym zagrożeniem. Rośnie przestępczość

Z niemieckich policyjnych statystyk wynika, że rośnie przestępczość wśród uchodźców (fot. Maja Hitij/Getty Images)
Z niemieckich policyjnych statystyk wynika, że rośnie przestępczość wśród uchodźców (fot. Maja Hitij/Getty Images)

O ponad 50 procent wzrosła liczba przestępstw popełnianych przez przybyłych do Niemiec uchodźców. Takie dane zawiera raport statystyk kryminalnych, na który powołuje się „Welt Am Sonntag”. Raport zostanie oficjalnie zaprezentowany w poniedziałek.

Wzrasta przestępczość w Niemczech. Berlin najbardziej niebezpiecznym miastem

Berlin był w zeszłym roku najbardziej niebezpiecznym niemieckim miastem. W stolicy Niemiec policja odnotowała 16 161 przestępstw na 100 tys....

zobacz więcej

Po raz pierwszy minister federalnego rządu ma poinformować, że w tym czasie, gdy statystyki pokazują w Niemczech w 2016 roku lekki spadek przestępczości, to wśród nowo przybyłych imigrantów w tym samym czasie nastąpił wzrost przestępstw kryminalnych i to o ponad połowę – pisze „Welt am Sonntag”, który jest w posiadaniu najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa kraju.Uchodźcy, którzy złożyli wniosek o azyl w Niemczech, obecnie stanowią przeciętnie tylko 2 procent populacji, ale statystycznie przodują w dokonywaniu przestępstw. 35 procent wszystkich kradzieży kieszonkowych dokonali uchodźcy, byli też sprawcami prawie 15 procent napadów z ciężkim pobiciem i gwałtów, przodują w statystykach włamań do mieszkań. Statystycznie uchodźca dokonujący różnych przestępstw to młody mężczyzna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej