„Dane GUS potwierdzają, że gospodarka+ jest faktem”

– O 11,1 procenta wzrosła produkcja przemysłowa. O 17,2 procent wzrosłą produkcja budowlana. O 5,2 procent wzrosło przeciętne wynagrodzenie. Liczba ofert pracy w urzędach pracy była najwyższa od ponad 20 lat – wyliczała premier Beata Szydło podczas specjalnej konferencji prasowej.

Gospodarka przyspiesza. Wskaźniki lepsze od oczekiwanych

Rok w gospodarce rozpoczął się od mocnego akordu i z każdym miesiącem przybywa powodów do optymizmu – pisze „Puls Biznesu”. Dziennik zwraca uwagę...

zobacz więcej

Premier Beata Szydło podkreśliła, że od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający rozbudzić polską gospodarkę.

- My postawiliśmy na gospodarkę. Ten kompleksowy projekt gospodarczy jest realizowany poprzez m.in. wprowadzenie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Przez ambitne projekty rozwojowe, ale również i przez projekty społeczne. Idea naszego programu gospodarczego polega na tym, że wszystkie projekty, również projekty prospołeczne, mają stanowić koło zamachowe polskiej gospodarki i tak stało się w przypadku programu 500 plus - mówiła premier.

Beata Szydło dodała, że opublikowane w czwartek przez GUS dane potwierdzają, że gospodarka+ jest faktem.

– Czyli ten projekt, który opiera się na prorozwojowym rozumieniu tego, co powinno być realizowane przez rząd, aby przedsiębiorcy, Polacy mieli lepsze warunki do pracy i funkcjonowania – dodała. Podkreśliła, że te wyniki są możliwe dzięki projektom prorozwojowym i wymieniła kilka liczb. O 11,1 procenta wzrosła produkcja przemysłowa w marcu. 7,9 procent to wzrost w sprzedaży detalicznej w skali roku. O 17,2 procent wzrosłą produkcja budowlana. O 5,2 procent wzrosło przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. 8,2 procenta wynosi stopa bezrobocia w marcu tego roku.

– Liczba ofert pracy w urzędach pracy była najwyższa od ponad 20 lat – dodała premier.

źródło:
Zobacz więcej