Chłopak oblał ją kwasem, teraz pokazała twarz. „To ciągle jestem ja”

Gessica Notaro pokazała swoją twarz (fot. fb/Maria Elena Boschi/Телеканал "ЗВЕЗДА")

Była modelka, a obecnie prezenterka telewizyjna zdobyła się na odwagę i pokazała twarz po tym, jak jej chłopak oblał ją kwasem. Do ataku doszło, gdy Gessica Notaro zerwała z nim, a on nie mógł się z tym pogodzić.

Edson Traves, jak przyznaje prezenterka, był kochającym i spokojnym mężczyzną do czasu, aż Gessica postanowiła zakończyć związek. Niezrównoważony mężczyzna, który pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka, nie mógł pogodzić się z odrzuceniem i zaczął nękać byłą dziewczynę. Mścił się na niej, publikując jej nagie zdjęcia w sieci, wysyłał groźby, aż pewnej nocy zaczaił się pod jej domem i oblał jej twarz silnie żrącą substancją.

Po tym wydarzeniu, do którego doszło w styczniu tego roku, Gessica przez dwa miesiące leżała w szpitalu. Przeszła szereg operacji plastycznych, ale nadal musi nosić specjalną maskę, która chroni jej okaleczoną twarz przed słońcem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Niestety, nie wszystkie skutki oblania kwasem udało się usunąć. Jej twarz została trwale oszpecona, a na leczenie Gessica wydaje miesięcznie równowartość ok. 3 tysięcy złotych.

Oblali twarze nastolatek kwasem. „To kara za chodzenie do szkoły”

Napastnicy na motocyklu oblali kwasem twarze trzech nastolatek w mieście Herat w Afganistanie. Do ataku doszło w sobotę, gdy dziewczęta szły do...

zobacz więcej

„Zwróciłam się o pomoc do policji”

28-latka postanowiła wyjść z cienia i opowiedzieć o tym, co się stało. – Gdy powiedziałam „koniec”, przyszedł do mnie z liną i zagroził, że popełni samobójstwo. Wiedział, że zrobię wszystko, aby do tego nie dopuścić. Mój brat zabił się, gdy był nastolatkiem, Jorge dobrze zdawał sobie sprawę z moich czułych punktów. Mimo to wciąż mnie nękał i nie mógł pogodzić się z rozstaniem. W końcu zwróciłam się o pomoc do policji. Chociaż mój były chłopak otrzymał zakaz zbliżania się do mnie, nadal mnie prześladował. Wpadł w furię, gdy dowiedział się, że spotykam się z innym, chociaż on sam miał już nową dziewczynę. Przed wypadkiem wielokrotnie groził, że obleje mi twarz kwasem – mówiła w rozmowie z „Daily Mail”.

„Kwas nie zniszczył mi strun głosowych”

Przyznała, że wiedziała do czego Edson jest zdolny. Poprosiła kolegę o radę, jak zachować się w przypadku ataku. W oceanarium, gdzie kolega pracował, właśnie czyszczono kwasem zbiorniki. Powiedział jej, żeby pod żadnym pozorem nie przemywała twarzy wodą, ponieważ kwas może wypalić w czaszce dziury. Ta porada prawdopodobnie uratowała modelce życie.

– Chociaż kwas dostał się do moich ust, nie zniszczył mi strun głosowych. Chciałabym jeszcze normalnie funkcjonować, marzy mi się kariera piosenkarki. Niedawno skończyłam pracę nad swoim pierwszym albumem – powiedziała.

Gessica chciała jak najszybciej zobaczyć, jak wygląda. Kiedy wreszcie lekarze pozwolili jej na to, zobaczyła, że jej twarz jest z jednej strony spalona, a z drugiej ma zielonkawy odcień. – Byłam bardzo zszokowana, ale postanowiłam skupić się na moich oczach, bo to one są zwierciadłem duszy. Powiedziałam sobie, że to ciągle jestem ja – wyznała. Tavares wciąż przebywa obecnie w areszcie. Pod koniec kwietnia w Rimini odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie ataku, za który grozi mu dożywocie.

źródło:
Zobacz więcej