W ciałach górników po katastrofie w „Rudnej” wykryto alkohol

Są wyniki sekcji zwłok ofiar listopadowej katastrofy w kopalni „Rudna” w Polkowicach. U trzech górników stwierdzono śladowe ilości alkoholu, a u jednego obecność metamfetaminy. Śledczy planują dodatkowe ekspertyzy w tym zakresie, ponieważ ze względu na warunki panujące w kopalni alkohol mógł wytworzyć się w ciałach górników już po śmierci.

Wstrząs w kopalni Rudna. Zginęło ośmiu górników [RELACJA]

Pięciu górników nie żyje. Trzech wciąż znajduje się pod ziemią. Trwa akcja ratunkowa.

zobacz więcej

Do wstrząsu o sile około 3,4 w skali Richtera doszło w litopadzie w kopalni „Rudna” w Polkowicach. Epicentrum wstrząsu było na głębokości 1,5 tys. metrów. W jego zasięgu było około 30 osób. Zginęło wówczas ośmiu górników.

W piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy poinformowała, że po wynikach sekcji zwłok ofiar u trzech wykryto alkohol, a w jednym przypadku obecność metamfetaminy. – Przesłuchani przez prokuratora świadkowie zaprzeczyli, aby w dniu zdarzenia spożywany był alkohol lub narkotyki – powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn. Dodała, że śledczy planują dodatkowe ekspertyzy.

– Wyniki badań nie pozwalają na stwierdzenie czy górnicy w czasie zdarzenia byli pod wpływem alkoholu – powiedziała prokurator.

źródło:
Zobacz więcej