100 kilometrów za cenę 1 litra paliwa. Zachęty dla właścicieli aut elektrycznych

aktualizacja: 10:37 wyślijdrukuj
Minister energii o ułatwieniach dla właścicieli samochodów elektrycznych (fot. Pixabay/stux)

Różnego rodzaju ułatwienia i ulgi dla właścicieli samochodów elektrycznych zapowiedział w „Kwadransie politycznym” minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Rząd chce, by do 2025 roku po polskich drogach jeździł milion samochodów elektrycznych. Minister energii Krzysztof Tchórzewski wyjaśnił, na jakie ulgi mogą liczyć ewentualni właściciele.

– Chcemy, aby ten samochód przejechał 100 kilometrów w warunkach miejskich za cenę 1 litra paliwa – powiedział minister. Dla kierowców mają być niższe ceny energii i oddzielne, inteligentne liczniki ładowania w domach, a także różnego rodzaju ułatwienia związane z parkowaniem. Tchórzewski mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym przyznał, że dziwi się UE, która ulega lobbingowi rosyjskiemu. – Decyzje budowy drugiej nitki Nord Stream są szkodliwe nie tylko dla Polski, ale Unii Europejskiej – mówił.

Oceniając działania Rosji w tym zakresie minister stwierdził, że jak się nie udało politycznie, to Moskwa stara się znaczną część Europy podporządkować sobie gospodarczo.

Wybrane dla Ciebie