100 kilometrów za cenę 1 litra paliwa. Zachęty dla właścicieli aut elektrycznych

Różnego rodzaju ułatwienia i ulgi dla właścicieli samochodów elektrycznych zapowiedział w „Kwadransie politycznym” minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Pierwszy polski samochód elektryczny pojedzie 135 km/h [GALERIA]

Ma polskie serce, jest produkowany w województwie śląskim i może poruszać się z prędkością nawet 135 kilometrów na godzinę. W Warszawie...

zobacz więcej

Rząd chce, by do 2025 roku po polskich drogach jeździł milion samochodów elektrycznych. Minister energii Krzysztof Tchórzewski wyjaśnił, na jakie ulgi mogą liczyć ewentualni właściciele.

– Chcemy, aby ten samochód przejechał 100 kilometrów w warunkach miejskich za cenę 1 litra paliwa – powiedział minister. Dla kierowców mają być niższe ceny energii i oddzielne, inteligentne liczniki ładowania w domach, a także różnego rodzaju ułatwienia związane z parkowaniem.

Tchórzewski mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym przyznał, że dziwi się UE, która ulega lobbingowi rosyjskiemu. – Decyzje budowy drugiej nitki Nord Stream są szkodliwe nie tylko dla Polski, ale Unii Europejskiej – mówił.

Oceniając działania Rosji w tym zakresie minister stwierdził, że jak się nie udało politycznie, to Moskwa stara się znaczną część Europy podporządkować sobie gospodarczo.źródło:
Zobacz więcej