RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nadmierne korzystanie z komórki może powodować nowotwór

To pierwszy tego rodzaju wyrok we Włoszech (fot. Feng Li/Getty Images)
To pierwszy tego rodzaju wyrok we Włoszech (fot. Feng Li/Getty Images)

Włoski sąd przyznał rentę pracownikowi, który zachorował na raka po 15 latach częstego i długiego używania komórki.

To może być rewolucja w leczeniu raka. Patent polskich naukowców

Polscy naukowcy odkryli i opatentowali możliwość takiej modyfikacji informacji genetycznej, która pobudza układ odpornościowy chorego do zwalczania...

zobacz więcej

To pierwszy tego rodzaju wyrok we Włoszech. W Ivrei na północy kraju sąd pracy przyznał rentę pracownikowi, który zachorował na raka po 15 latach częstego i długiego używania komórki. Mężczyźnie przyznano też dożywotnią rentę z tytułu choroby zawodowej.

Roberto Romeo, zatrudniony w dużej firmie, rozmawiał średnio trzy godziny dziennie, po 20-30 minut z podległymi mu pracownikami. Zobligowany był bowiem przez pracodawcę do organizowania im w ten sposób pracy. Po 15 latach wykryto u niego łagodną postać nowotworu, w rezultacie którego stracił słuch w prawym uchu.

Kampania na rzecz rozsądnego korzystania z komórki

57-letni Romeo powiedział w czwartek włoskim mediom, że nie chcę demonizować używania telefonu komórkowego, ale uważa, że trzeba korzystać z niego w świadomy sposób. Wyjaśnił, że jego kłopoty ze zdrowiem zaczęły się od problemów ze słuchem.

Adwokat mężczyzny, Stefano Bertone, wyraził nadzieję, że wyrok przyczyni się do zainaugurowania we Włoszech kampanii na rzecz rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej