Dwie ofiary śmiertelne w Sopocie. Zabił tlenek węgla

aktualizacja: 16:26 wyślijdrukuj
Na miejscu zdarzenia było pięć zastępów straży pożarnej (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Dwie osoby – starsza kobieta i jej syn – prawdopodobnie zatruły się czadem w mieszkaniu w jednej z kamienic w Sopocie. Źródłem tlenku węgla mógł być piecyk gazowy, który służył do ogrzewania.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań w trzykondygnacyjnej kamienicy zlokalizowanej przy ul. 3 Maja w Sopocie. Strażacy zostali wezwani na miejsce przez policję: funkcjonariusze podejrzewali rozszczelnienie instalacji gazowej.

Jak poinformował Tomasz Szulc z Sekcji do spraw Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, strażacy zastali na miejscu dwie nieprzytomne osoby.

U obu prowadzono reanimację krążeniowo-oddechową, ale nie przyniosła ona efektów: przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon starszej kobiety i jej syna.

Badanie składu powietrza w mieszkaniu, w którym doszło do wypadku, wykazało, że poziom dwutlenku węgla osiągnął wysokie stężenie – 189 ppm. W tej sytuacji jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu uznano zaczadzenie.

Na miejscu zdarzenia było pięć zastępów straży pożarnej. W żadnym innym mieszkaniu w wielorodzinnej kamienicy nie było lokatorów, nie była więc konieczna ewakuacja.

Wybrane dla Ciebie