Pomiar cukru bez potrzeby kłucia. Apple pracuje nad aplikacją

Takiego systemu nie udało się na razie opracować żadnej firmie (fot.TesaPhotography/Pixabay)

Firma Apple chce stworzyć czujniki mierzące poziom cukru we krwi bez konieczności nakłuwania skóry. Tajne badania nad aplikacją trwają już od pięciu lat.

Smartfony posiadają coraz więcej funkcji, które nie tylko umożliwiają kontakt z drugim człowiekiem, ale pomagają też zadbać o zdrowie. Dzięki specjalnym aplikacjom można kontrolować wagę, planować swoje treningi, czy mierzyć ile kroków w ciągu dnia wykonaliśmy.

Odkrycie Polaków: nanocząsteczką prosto w raka, omijając zdrowe komórki

Zamiast tradycyjnej chemioterapii podawanej dożylnie - nanocząsteczki otoczone cukrem, które trafiają bezpośrednio do komórek nowotworowych. Mają...

zobacz więcej

Pomysłodawcą był sam Steve Jobs

Firma Apple ogłosiła właśnie, że niebawem wprowadzi na rynek również nieinwazyjne czujniki mierzące poziom glukozy we krwi. Mają one ułatwić badanie poziomu cukru we krwi bez nakłuwania skóry. Okazuje się, że tajne badania nad tym rewolucyjnym wynalazkiem rozpoczęły się już pięć lat temu. Ich pomysłodawcą miał być sam Steve Jobs, który znany był z zamiłowania do natury i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Synchronizacja czujników

Obecnie projekt jest już na zaawansowanym etapie, a Apple prowadzi próby w klinikach z obszaru Bay Area oraz zatrudnia konsultantów w celu określenia ścieżki regulacji produktów. Wynalazek ma pomóc przede wszystkim tym, którzy chorują na cukrzycę i zapobiegać powstawaniu jej u narażonych na nią osób. Czujniki mają być zsynchronizowane z iPhone’ami, co ma ułatwić codzienne kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Jak przyznają pracujący nad aplikacją, zmierzenie poziomu glukozy we krwi bez nakłucia skóry to niezwykle trudne zadanie. Na razie nie udało się takiego systemu opracować żadnej firmie. Apple ma być pierwszą.

źródło:
Zobacz więcej