Schetyna: wniosek w sprawie Macierewicza prawdopodobnie w piątek

Czy dojdzie do odwołania Antoniego Macierewicza? (fot.arch.PAP/Radek Pietruszka/Tytus Żmijewski)

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że „pewnie” w piątek klub Platformy złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza. W ocenie Schetyny, Macierewicz kompromituje MON i polski rząd.

Mjr Anna Pęzioł–Wójtowicz zamiast Bartłomieja Misiewicza w MON

Nową rzeczniczką prasową MON została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz, dotychczasowa pełnomocniczka ministra ds. wojskowej służby kobiet – wynika z...

zobacz więcej

Schetyna został zapytany w czwartek w Sejmie o decyzję szefa MON, nakazującą żołnierzom Garnizonu Warszawa strzeżenie popiersia Lecha Kaczyńskiego, które przed siedzibą dowództwa Garnizonu zostało umieszczone 10 kwietnia, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W środę podczas obchodów święta Dowództwa Garnizonu Warszawa Macierewicz przypomniał o tym obowiązku.

Lider PO uznał tę decyzję za „dalszy symbol szaleństwa ze strony Macierewicza”. – Ale on już nie tylko kompromituje siebie, ale kompromituje rząd, prezesa Rady Ministrów (Beatę Szydło), która jest jego przełożoną, a także zwierzchnika Sił Zbrojnych (prezydenta Andrzeja Dudę), bo nikt na takie słowa nie reaguje. Nikt nie powiedział po raz kolejny, że (Macierewicz) wypowiada się w sposób absurdalny i kompromituje polski rząd i Ministerstwo Obrony Narodowej – podkreślił szef PO.

Wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza, drugi już, politycy Platformy zapowiedzieli w zeszłym tygodniu po spotkaniu partyjnej komisji PiS, która zajęła się badaniem okoliczności, w jakich jego bliski współpracownik Bartłomiej Misiewicz był powoływany na kolejne funkcje publiczne.

źródło:

Zobacz więcej