RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Otylia Jędrzejczak została mamą

Otylia Jędrzejczak została po raz pierwszy mamą (fot. Insta/otyliaswim)
Otylia Jędrzejczak została po raz pierwszy mamą (fot. Insta/otyliaswim)

Mistrzyni olimpijska z Aten (2004), trzykrotna rekordzistka globu w pływaniu Otylia Jędrzejczak została po raz pierwszy mamą. Urodziła córeczką w jednym z krakowskich szpitali.

„Moje życie to cztery ściany i dno” – Otylia Jędrzejczak zakończyła karierę

– Ja ze sportu nie uciekam, bo sport jest moim życiem. Ja po prostu wychodzę z tego zawodowstwa sportowego, a wchodzę w drugą stronę – powiedział...

zobacz więcej

33-letnia Jędrzejczak dba o swoją prywatność i nie informowała o narodzinach córeczki na portalach społecznościowych, tylko od kilkunastu dni zamieszczała tam zdjęcia ubranek dziecięcych. Dziś jednak się złamała i zamieściła zdjęcie małych nóżek niemowlaka z napisem: „(Nie)mała stopka Księżniczki”.

Jest jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu (na 200 metrów stylem motylkowym). W Atenach zdobyła także dwa srebrne krążki (na 100 m stylem motylkowym i 400 m dowolnym). W dorobku ma ponadto osiem medali mistrzostw świata i 15 mistrzostw Europy.

Po zakończeniu kariery w 2014 r. założyła fundację, której celem jest wyszukiwanie i rozwijanie pływackich talentów oraz zachęcenie dzieci do aktywności sportowej na każdym poziomie, nie tylko w sporcie wyczynowym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej