RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eksplozja w ośrodku wypoczynkowym na Pomorzu. Są ranni

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w ośrodku wypoczynkowym w Sztutowie (woj. pomorskie). Do zdarzenia doszło podczas prac montażowych. Jedną osobę przetransportowano śmigłowcem do szpitala, dwie inne są pod opieką lekarza.

Wiatr odchylił rusztowanie. „Istniało ryzyko, że instalacja runie na ziemię”

zobacz więcej

– Zgłoszenie o wybuchu wpłynęło o godzinie 8:42. Na miejsce skierowano sześć zastępów straży pożarnej, powiadomiono pogotowie ratunkowe oraz policję. Po przyjeździe okazało się, że wybuchowi nie uległ zbiornik gazu, lecz tylko instalacja, która będzie doprowadzała gaz do urządzenia kuchennego – wyjaśniał st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku.

W wyniku wybuchu poszkodowane zostały trzy osoby. Najciężej ranny jest syn właściciela ośrodka, którego lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Gdańsku. Pozostałe dwie osoby to monterzy. Obaj mężczyźni zostali opatrzeni na miejscu.

Nie wiadomo jeszcze, jak duże będą straty materialne. Na miejscu cały czas trwają działania strażaków, którzy zabezpieczają teren. Gdy skończą, przyczyny wybuchu będzie ustalała policja.

banner

źródło:
Zobacz więcej