Islamista wysadził się przed koszarami. Wielu zabitych w Mogadiszu

Większość ofiar to pasażerowie osobowego vana (fot. PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME)

Co najmniej 15 osób zginęło w wyniku eksplozji samochodu pułapki przed koszarami w stolicy Somalii. Wiele spośród ofiar to pasażerowie osobowego vana, który w momencie wybuchu przejeżdżał obok.

Atak dżihadystów na hotel w Mogadiszu. Zginęło 20 osób

20 osób zginęło, a 60 zostało rannych w zamachu na hotel w stolicy Somalii Mogadiszu, do którego doszło w środę. Zamach z użyciem samochodu pułapki...

zobacz więcej

– Większość ofiar to cywile, ale zginęli także żołnierze i ochroniarze należący do prywatnej firmy. – oświadczył rzecznik armii mjr Hussein Nur, który wskazał, że celem zamachu mogli być przedstawiciele władz opuszczający bazę w konwoju.

Informację o celu potwierdził mjr Abdikadir Hussein. – Zamachowiec samobójca chciał się wysadzić obok konwoju, szczęśliwym zbiegiem okoliczności oficjele opuścili koszary około minutę przed eksplozją – wyjaśnił w rozmowie z agencją Reutera.

Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie somalijska radykalna islamistyczna organizacja militarna Asz-Szabab powiązana w al-Kaidą. Informację o tym przekazał Abdiasis Abu Musab, rzecznik islamistów.

Świadkowie twierdzą, że po eksplozji żołnierze otworzyli ogień.

źródło:
Zobacz więcej