Przedmiot przypominający bombę znaleziony w Oslo. Policja zatrzymała podejrzanego

Norweska policja przeprowadziła w centrum Oslo kontrolowaną eksplozję domniemanej bomby. Przedmiot przypominający ładunek wybuchowy znaleziono późno wieczorem u podejrzanie zachowującego się mężczyzny. Został on zatrzymany i przesłuchany, policja nie podała jednak ani kim jest ani co zeznał.

Niezidentyfikowane przedmioty w szoferce zamachowca ze Sztokholmu

Szwedzka policja potwierdziła, że mężczyzna zatrzymany w związku z wczorajszym atakiem w Sztokholmie to kierowca ciężarówki, który wjechał w tłum...

zobacz więcej

Policyjni saperzy, którzy zdetonowali domniemany ładunek, poinformowali natomiast, że nie było większego zagrożenia. – Kontrolowana eksplozja była głośniejsza niż huk, który byłby efektem właściwej detonacji – powiedział jeden z policjantów. Śledztwo w tej sprawie przejęła policyjna służba bezpieczeństwa, odpowiednik polskiego ABW.

Dzielnicę, w której znaleziono podejrzany ładunek, zamieszkują przedstawiciele wielu narodowości. Jest tam wiele popularnych barów i restauracji, a także kilka meczetów, mieści się tam również największa w Oslo komenda policji.

Po piątkowym zamachu terrorystycznym w Sztokholmie, w którym zginęły 4 osoby, a 9 zostało poważnie rannych, także w Norwegii zaostrzono środki bezpieczeństwa. W lipcu 2011 roku prawicowy ekstremista Anders Behring Breivik zdetonował bombę przed siedzibą rządu w Oslo. Zginęło 8 osób. Następnie Breivik pojechał na wyspę Utoeya, gdzie zastrzelił 69 członków socjaldemokratycznej młodzieżówki.źródło:
Zobacz więcej