RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Afera podkarpacka: jest akt oskarżenia przeciwko b. prokurator z Rzeszowa

W czerwcu 2016 r. Anna H. została zatrzymana przez CBA (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

Akt oskarżenia przeciwko Annie H., b.szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie trafił do sądu – poinformowali dziennikarze „Magazynu śledczego Anity Gargas”. Informację tę potwierdził Piotr Żak ze Śląskiego Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach.

Sąd skrócił areszt tymczasowy wobec b. prokurator w Rzeszowie Anny H.

Sąd Okręgowy w Katowicach skrócił z okresu trzech miesięcy do dwóch areszt tymczasowy wobec byłej rzeszowskiej prokurator Anny H. Kobieta...

zobacz więcej

Śląski Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko b. szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Annie H. postawiono 6 zarzutów, dwa z nich dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych (łącznie 170 tysięcy złotych, drogiego alkoholu i usług budowlanych) oraz podejmowania się pośrednictwa w załatwianiu spraw w instytucjach państwowych.

Anna H. została wyrzucona z zawodu prokuratora za naruszenie zbioru zasad etyki zawodowej prokuratorów i sprzeniewierzenie się ślubowaniu prokuratorskiemu.

W czerwcu zeszłego roku Anna H. została zatrzymana przez CBA. Była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie jest jedną z ważniejszych postaci tzw. afery podkarpackiej, w której zarzuty usłyszało już wiele osób, między innymi Jan B., były szef klubu parlamentarnego PSL.

źródło:
Zobacz więcej