RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dziewczynki oddzielnie, chłopcy oddzielnie. Muzułmańska szkoła w Szwecji

Premier Szwecji segregację określił jako „odrażającą” (fot. Ihsaan Haffejee/Anadolu Agency/Getty Images)
Premier Szwecji segregację określił jako „odrażającą” (fot. Ihsaan Haffejee/Anadolu Agency/Getty Images)

Nauczyciele w jednej z muzułmańskich szkół podstawowych podzielili miejsca w autobusie według płci dzieci. Dziewczynki wchodzące do pojazdu zajmowały ostatnie miejsca siedzące, natomiast chłopcy siadali tylko i wyłącznie z przodu. Przypadki segregacji dzieci zarejestrowały kamery szwedzkiej telewizji komercyjnej TV4.

Przymusowa sterylizacja. Szwecja przeprasza i proponuje odszkodowania

Szwedzki rząd wypłaci odszkodowania osobom, które zmieniając płeć zostały zmuszone do sterylizacji. W poniedziałek rząd zajmie się nowelizacją...

zobacz więcej

Reportaż wywołał burzę. – W Szwecji autobusem jeździmy wszyscy razem, chłopcy i dziewczynki, kobiety i mężczyźni. Musimy zająć się przypadkami segregacji. Czegoś takiego nie możemy tolerować – stwierdził premier Stefana Loefvena. Przedstawioną w materiale segregację określił mianem „odrażającej”.

Szkoła Al-Azhar, utrzymywana ze środków budżetowych państwa, była w ubiegłym roku kontrolowana przez kuratorium oświaty w Sztokholmie. Odnotowano wtedy, że lekcje WF-u prowadzone są oddzielnie dla dziewczynek i chłopców. Szkoła uzyskała jednak pozytywną ocenę kuratorium.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej