RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Baby boom w Polsce zaczyna być faktem”. Beata Szydło podsumowała program „Rodzina 500 Plus”

Najnowsze

Popularne

– Program „Rodzina 500 plus” przechodzi już do historii. Ze spokojem mogę powiedzieć, że spełnia on swoje cele – powiedziała w sobotę Beata Szydło. Premier wzięła udział w konferencji „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zdaniem Szydło w Polsce doświadczamy baby boomu.

„Możemy spełnić marzenia dzieci”. Rocznica programu „Rodzina 500 plus”

Świadczenie z programu w wysokości 500 zł. przysługuje niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia.

zobacz więcej

– W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci, a baby boom zaczyna być faktem – powiedziała Szydło w Toruniu. Premier stwierdziła, że na poprawę sytuacji w kraju wpłynął m.in. program „Rodzina 500 plus”.

– Dziś jest jego pierwsza rocznica, a ja ze spokojem mogę powiedzieć, że spełnia on swoje cele – powiedziała premier w sobotę. Przypomniała, że pierwszym celem programu było wsparcie finansowe dla rodzin. – O 94 proc. zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. To robi wrażenie – powiedziała premier i dodała, że program wspiera polską gospodarkę.

„Rodzina symbolem polskiego rządu”

Szefowa rządu poinformowała, że ponad 17 mld. zł., które zostały w poprzednim roku skierowane do rodzin, później w różny sposób w postaci danin trafiły na rynek, a tym samym do polskiej gospodarki. – Rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu, symbolem Polski – powiedziała premier, której wtórowała obecna na konferencji Elżbieta Rafalska.

Minister Pracy i Polityki Społecznej dodała przy tym, że rodzina to także „miejsce przekazywania wartości rodzinnych i zawodowych oraz zachowania odpowiedzialności społecznej”.

Rodzina była, jest i będzie symbolem polskiego rządu, symbolem Polski

Minister Rafalska: wpłynęło już tysiąc wniosków o „500 plus”

- Nabór przebiega sprawnie - powiedziała minister w TVP Info.

zobacz więcej

„Państwo musi wspierać rodzinę”

Prezes Rady Ministrów dodała, że firma rodzinna oparta na zasadach i na wartościach to „podstawa polskiej ekonomii i gospodarki”. – Obowiązkiem państwa jest te firmy wspierać – powiedziała Szydło. Wskazała, że firmy rodzinne oparte są na zasadach i na wartościach. – To nie są bezduszne korporacje, w których trwa tylko i wyłącznie walka o zysk, o ciągłe kariery, o osiąganie wyższych celów – mówiła premier.

Według niej firmy rodzinne to „krwiobieg lokalnych gospodarek”. Jednocześnie zaznaczyła, że państwo powinno się jeszcze bardziej zaangażować w pomoc polskiej rodzinie. „Obowiązkiem państwa jest te firmy wspierać. Tworzyć takie zasady i system, aby z małych mogły stawać się średnimi, a ze średnich dużymi – dodała

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej