RAPORT

Pogarda

„Hidżra jest kluczem do zrozumienia islamu”. Ekspert o islamskiej ekspansji w Europie

Najnowsze

Popularne

– Hidżra, czyli emigracja Mahometa z Mekki do Medyny jest kluczem do zrozumienia islamu i jednym z najważniejszych pojęć dla tej religii – powiedział PAP dr Bill Warner, ekspert ds. politycznego islamu. Dodał, że wydarzenie datowane na 622 rok ma fundamentalne znaczenie dla zrozumienia tego, co dzieje się współcześnie w świecie zachodnim.

– Kalendarz muzułmanów nie zaczyna się od objawienia Koranu, ani od urodzin Mahometa. Zaczyna się od emigracji z Mekki do Medyny – powiedział PAP Bill Warner.

Ekspert stwierdził, że właśnie od tego momentu zaczął się islamski kalendarz, ponieważ wydarzenie to „doprowadziło do sukcesu”. – Hidżra była tym, co przyczyniło się do sukcesu islamu. Doprowadziła do dżihadu, a ten do szariatu. To fundament islamu, którego nie można zaprzeczyć. To jego prawdziwa natura – dodał Warner wymieniając terminy oznaczające świętą wojnę oraz prawo muzułmańskie.

Dlatego ci, którzy chcą być dobrymi muzułmanami wiedzą, że celem jest inwazja na Europę. Celem jest poddanie Europy i reszty świata prawu muzułmańskiemu

Skrajna prawica w Austrii chce „zdelegalizowania faszystowskiego islamu”

Szef skrajnej, antyimigranckiej prawicowej Partii Wolności (FPO) wezwał do ustanowienia prawa zakazującego „faszystowskiego islamu” oraz używania...

zobacz więcej

Inwazja na Europę

Podkreślił, że doktryna islamu nie jest tożsama z pojęciem praw człowieka przyjętym w zachodniej cywilizacji. – Mahomet był muzułmaninem idealnym, doskonałym wzorem. Każdy muzułmanin musi go naśladować. Dlatego ci, którzy chcą być dobrymi muzułmanami wiedzą, że celem jest inwazja na Europę. Celem jest poddanie Europy i reszty świata prawu muzułmańskiemu – stwierdził Warner.

Przypomniał, że w ostatnich latach życia Mahomet podbił liczne ziemie, a w ciągu niecałego stulecia islam dotarł na zachodzie do Hiszpanii, a na wschodzie do Chin. – Tego właśnie uczy nas historia. Myślimy, że ona się zatrzyma? Zobaczmy, co przyniosło islamowi sukcesy. Po co zmieniać coś, co działa? – zapytał retorycznie Warner.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej