RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Soros jest niebezpieczny. Wypowiedział wojnę państwom narodowym”

Soros to amerykański finansista pochodzenia węgiersko-żydowskiego (fot. REUTERS/Luke MacGregor)
Soros to amerykański finansista pochodzenia węgiersko-żydowskiego (fot. REUTERS/Luke MacGregor)

– George Soros jest bardzo niebezpiecznym człowiekiem. On w jednym z wywiadów wypowiedział wojnę wszystkim państwom narodowym! Sam powiedział, że jego celem jest zniszczenie państw narodowych i że jest wrogiem silnych tożsamości – powiedział w programie TVP1 „Warto rozmawiać” Eli Bartłomiej Zolkos z Jewish Defense League.

„GP”: Stowarzyszenie córki prezesa TK finansowane przez Sorosa

Do stowarzyszenia Róży Rzeplińskiej, córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego od lat płyną pieniądze miliardera George'a Sorosa. Środki te zasilają...

zobacz więcej

Rozmówca Jana Pospieszalskiego – Eli Bartłomiej Zolkos, aktywista z Jewish Defense League sporo uwagi poświęcił działalności George’a Sorosa. G

Gość programu „Warto rozmawiać” zauważył, że działania Sorosa objęły również państwo Izrael. – Soros stworzył organizację i przy pomocy administracji Obamy transferował duże pieniądze do aktywistów w Izraelu, by prawica nie wygrała — powiedział Zolkos.

Zwrócił również uwagę na charakter protestów przeciwko wyborowi Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta USA. – To histeria opłacanych tłumów. Ci opłacani aktywiści dostają miesięcznie po 50 tys. dolarów na osobę — stwierdził. Odnosząc się do sytuacji w Polsce, powiedział: mamy przede wszystkim Konstytucję RP i jeśli ktoś wypowiada wojnę państwu polskiemu, uderza w nasze wartości, to uważam, że powinno się zablokować struktury firm należących do Sorosa.

Zolkos zaznaczył jednocześnie, że jest dumny ze swojej polskiej tożsamości. – Ten kraj dał mi wykształcenie, mam tu w wielu przyjaciół. Język polski to język w którym mówię i myślę. Kocham ten kraj i jestem z niego dumny — stwierdził na koniec.

Z medialnych doniesień wynika, że założona przez George’a Sorosa Fundacja Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży rozdysponowała w latach 2013-2016 ponad 150 mln złotych. Znaczna część pieniędzy trafiła do organizacji skrajnie lewicowych, w tym aktywistów LGBT, działaczy proaborcyjnych i zwolenników likwidacji lekcji religii w szkołach. Środki na rozwój otrzymywały głównie organizacje z Warszawy i największych miast kosztem stowarzyszeń i fundacji z mniejszych miejscowości i wsi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej