RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przemytnik bez hamulców. Zamiast nich miał trefne fajki

Funkcjonariusze przyznają, że tego jeszcze nie było (fot.Służba Celna)
Funkcjonariusze przyznają, że tego jeszcze nie było (fot.Służba Celna)

29-letni Białorusin wpadł, bo jego podstęp wywąchała specjalnie wytresowana, brązowa Astra. – Jego auto nie nadawało się do jazdy, bo zamiast hamulców miał nielegalne papierosy – powiedział portalowi tvp.info Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Celnicy wyłuskali przemyt z ziaren słonecznika

Pomysłowość przemytników nie zna granic. 31-letnia Ukrainka zadała sobie sporo trudu, aby ukryć kontrabandę.

zobacz więcej

29-letni przemytnik z Białorusi wpadł na przejściu granicznym w Bobrownikach. Miał pecha, bo po tym, jak wtoczył się na granicę, jego nissanem zainteresowała się Astra – pies rasy chesapeake bay retriever wyszkolony do wykrywania papierosów. Szczególnie zaciekawiła ją tylna część auta.

Wtedy szczegółową kontrolę zaczęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Szybko odkryli, że kierowca zdemontował układ hamulcowy tylnej osi pojazdu i ukrył w dwóch bębnach hamulcowych prawie 80 paczek papierosów.

Skrajna nieodpowiedzialność

– Tego jeszcze nie było – mówi nam Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Jego zdaniem przemytnik wykazał się skrajną nieodpowiedzialności.

Funkcjonariusze być może zapobiegli tragedii na drodze spowodowanej przez nieodpowiedzialnego kierowcę. – Jego auto nie nadawało się do jazdy – podkreśla Czarnecki.

Za próbę przemytu Białorusin będzie odpowiadał przed sądem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej