RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wiatr odchylił rusztowanie. „Istniało ryzyko, że instalacja runie na ziemię”

Kilka godzin trwała akcja strażaków na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Polnej w Warszawie. Na jednym z nowo powstających budynków obluzowało się rusztowanie. Istniało ryzyko, że instalacja runie na ziemię. Informację i zdjęcie z miejsca zdarzenia dostaliśmy na platformę Twoje Info od Anity.

Paraliż komunikacyjny po wypadku w centrum Warszawy

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Jadąca na sygnale straż pożarna zderzyła się z audi. Kierowca osobówki trafił do...

zobacz więcej

Rusztowanie na budynku zaczęło się odchylać na skutek silnego wiatru. Jak informował oficer prasowy stołecznej straży pożarnej, istniało zagrożenie, że konstrukcja może spaść na ziemię.

Rusztowanie prawdopodobnie oderwało się od zaczepów, a pracownicy prowizorycznie przywiązali je linami. Strażacy zabezpieczyli konstrukcję oraz usunęli plandekę zawieszoną na instalacji. Na miejscu oprócz straży pożarnej pracowała również ekipa budowlana.

Ze względu na niebezpieczeństwo i trwające działania strażaków, podjęto decyzję o wstrzymaniu ruchu na ulicy Waryńskiego od Placu Konstytucji do stacji metra Politechnika. Samochody stały w ogromnych korkach. Przejechać nie mogły też tramwaje, które zablokowały okoliczne ulice. Utrudnienia trwały kilka godzin.

banner

źródło:
Zobacz więcej