Zmarła aktorka, która zagrała matkę w „Co gryzie Gilberta Grape’a”

Scena z „Co gryzie Gilberta Grape’a”; w centrum Darlene Case (fot. materiały prasowe)

Odeszła Darlene Cates, aktorka, która zagrała mamę Gilberta w hicie „Co gryzie Gilberta Grape'a” Lasse Hallström. Miała 69 lat. Informację podała w mediach społecznościowych jej córka, Sheri Cates Morgan.

Dzieło zza grobu. Netflix dokończy ostatni film Orsona Wellesa

Netflix bierze się za spuściznę po jednym z najwybitniejszych reżyserów historii kina. „The Other Side of the Wind” doczeka się realizacji – film...

zobacz więcej

Hołd jej pamięci złożył Leonardo DiCaprio, który zagrał jej syna. Za tę rolę dostał pierwsze w swojej karierze nominacje do Oscara i Złotego Globu dla aktora drugoplanowego.

„Darlene była najlepszą filmową mamą, z jaką kiedykolwiek w życiu zdarzyło mi się pracować. Jej ciepła osobowość i niewiarygodny talent będą trwać w pamięci tych, którzy ją znali i tych, którzy kochali jej pracę. Moje myśli i modlitwy są z jej rodziną w tym trudnym czasie” – napisał aktor.

Darlene Cates wypatrzył scenarzysta „Co gryzie Gilberta Grape’a” (1993) Petera Hedgesa. Zobaczył ją w spektaklu „Sally Jessy Raphael”. Była to jej pierwsza filmowa rola. Kolejnej niestety nie udało jej się zagrać. Pojawiła się tylko w 2014 r. w krótkometrażowym filmie.

Film opowiada o rodzinie Grape’ów. Gdy ojciec popełnia samobójstwo, najstarszy syn, Gilbert (Johnny Depp), musi zająć się rodziną i jej utrzymaniem. Ma dwie siostry, chorobliwie otyłą matkę i upośledzonego brata Arniego (Leonardo Di Caprio).

źródło:
Zobacz więcej