RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wciąż niebezpiecznie w sieci. Cyberataki na 96 proc. firm w Polsce

W ostatnich 12 miesiącach doszło do ponad 50 cyberataków (fot. flickr.com/sureV ainmO)
W ostatnich 12 miesiącach doszło do ponad 50 cyberataków (fot. flickr.com/sureV ainmO)

Choć firmy wydają miliony złotych na zabezpieczenia komputerów, to niemal każda z nich odnotowuje rocznie kilkadziesiąt incydentów zagrażających bezpieczeństwu systemów komputerowych – informuje w sobotnim wydaniu „Gazeta Polska Codziennie”.

„Nazistowskie Niemcy”, „nazistowska Holandia”. Tureccy hakerzy przejęli Twittera

Amnesty International, Forbes, tenisista Boris Becker, Parlament Europejski, BBC i UNICEF – wszyscy padli ofiarą ataków hakerskich. Na ich kontach...

zobacz więcej

Z najnowszego raportu firmy PwC „Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji” wynika, że w 96 proc. średnich i dużych przedsiębiorstwach działających w Polsce w ostatnich 12 miesiącach doszło do ponad 50 cyberataków. W wypadku dwóch trzecich firm liczba tego typu zdarzeń była większa niż 500.

Aby temu zapobiec, polskie firmy przeznaczają znaczne pieniądze na ochronę swoich internetowych zasobów. W 48 proc. przedsiębiorstw wydatki te są większe niż 1 mln zł, a w ponad połowie wynoszą od 0,5 do 1 mln zł.

Okazuje się, że największym zagrożeniem dla firm pozostają pracownicy. W 79 proc. wypadków wykrytych incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa informacji ich źródłem były osoby aktualnie zatrudnione w firmie, natomiast 62 proc. stanowiły ataki hakerskie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej