RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Państwo wchodzi w rynek ochroniarski. Poczta Polska wygrywa kolejne przetargi

Rynek security w Polsce jest wart 8 mld zł (fot. Pixabay)

Poczta Polska nie będzie kojarzyć się już tylko z listami. Chce być gigantem na rynku ochrony. „Rzeczpospolita” podaje, że firma ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa.

„Rz”: Chińczycy przejmują polskiego potentata na rynku ochroniarskim

China Security & Fire ma zamiar wykupić za 110 mln wicelidera krajowego rynku ochroniarskiego firmę Konsalnet – informuje na swoich łamach...

zobacz więcej

Wygrany w tym miesiącu przez Pocztę Polską przetarg na ochronę lotniska Katowice-Pyrzowice to tylko wstęp do budowy ważnego gracza na tym rynku. Już wiadomo, że Poczta Polska będzie startować w kolejnych podobnych przetargach państwowych firm i instytucji.

Dziennik informuje, że pocztowcy chcą ochraniać lotniska, kolej, ministerstwa i spółki Skarbu Państwa. Już zdobyli zlecenia PKO BP, Alior Banku i resortu cyfryzacji.

Poczta chce w kilka lat wywalczyć jedną piątą polskiego rynku security wartego 8 mld zł rocznie. Pion ochrony Poczty Polskiej, który obecnie liczy 3,5 tys. pracowników, ma być rozbudowany. Firma zamierza nie tylko ochraniać budynki, ale też wejść w usługi związane z konwojowaniem, obsługą bankomatów i odbiorem gotówki, np. ze sklepów.

źródło:
Zobacz więcej