Jarosław Kaczyński: wizyta nie podważa pozycji premier Szydło

Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami środowisk polonijnych (fot.twitter.com/pisorgpl)

Jarosław Kaczyński spotkał się w Londynie z brytyjską premier Theresą May. Wcześniej doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości z Polonią.

Państwo Islamskie przyznało się do środowego ataku w Londynie

Cztery osoby zginęły, a co najmniej 29 zostało rannych - w tym 7 ciężko - w ataku, do którego doszło przed budynkiem parlamentu w Londynie. Wśród...

zobacz więcej

Lider PiS przyjechał do Londynu we wtorek wieczorem. Spotkanie polityków miało się odbyć w środę po południu, ale zostało przełożone z powodu ataku terrorystycznego w pobliżu parlamentu w centrum Londynu. W zamachu zginęły cztery osoby, a co najmniej 29 zostało rannych, w tym siedem ciężko.

Spotkanie z Polonią

– Program wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Londynie jest realizowany - poinformowała rzecznik partii Beata Mazurek. Po południu w ambasadzie RP w Londynie polityk spotkał się z przedstawicielami środowisk polonijnych.

– Żałujemy decyzji brytyjskiej, ale bardzo chcielibyśmy, by Wielka Brytania utrzymała ścisłe związki z UE i z Europą – powiedział prezes PiS dziennikarzom po spotkaniu z Polonią.

„ISIS jest pierwszym podejrzanym, Al-Kaida drugim”

Zdaniem Wojciecha Szewko, eksperta ds. stosunków międzynarodowych wiele wskazuje na to, że ostrzeżenie o planowanym zamachu dotarło do służb dość...

zobacz więcej

Zapytany, czy jego rozmowa z premier May nie podważa pozycji premier Beaty Szydło, odpowiedział, że spotyka się z szefową brytyjskiego rządu jako liderką Partii Konserwatywnej i że „szefowie partii, którzy są w jednej rodzinie partii europejskiej, w EKR, po prostu rozmawiają ze sobą”.

– Pani premier jest premierem, szefem rządu, ja jestem szefem partii rządzącej. Po prostu to jest sytuacja, która prowadzi do tego, że czasem także szefowie partii rządzącej z innymi szefami partii rządzącej rozmawiają. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – zaznaczył Kaczyński.

źródło:

Zobacz więcej