RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragiczna śmierć dwulatki w Pile. Ojczym miał pchnąć dziecko, bo mu przeszkadzało

Pod zarzutem znęcania się nad dzieckiem i nieudzielenia mu pomocy sąd rejonowy w Pile aresztował w czwartek ojczyma oraz matkę dwuletniej Liliany, która dwa dni wcześniej w ciężkim stanie i ze śladami pobicia trafiła do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować dziecka.

Zdrowa 18-latka urodziła dziecko i nagle zmarła. Rodzina oskarża lekarzy

Rodzina dziewczyny zarzuca lekarzom, że nie otoczyli młodej matki należytą opieką. Dyrekcja szpitala w Brzozowie twierdzi, że trzeba poczekać na...

zobacz więcej

O trzymiesięczny tymczasowy areszt dla obojga opiekunów zmarłego dziecka wnosił prokurator. Jak powiedziała Magdalena Roman z pilskiej prokuratury, mężczyzna jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi swej żony.

Matka mówiła, że jej mąż z błahego powodu się zdenerwował, złapał w pewnym momencie zbliżające się do niego dwuletnie dziecko, obrócił je tyłem do siebie i mocno popchnął. Dziecko upadło i uderzyło głową o metalową futrynę drzwi. Według matki, powodem takiego zachowania męża było to, że +nie szło mu w grze komputerowej+ – powiedziała prokurator Roman.

Mężczyzna nie przyznał się do znęcania fizycznego nad córką. – Tłumaczył, że karał dzieci w sytuacjach, gdy były one nieposłuszne i niegrzeczne. Mówił, że stawiał je do kąta albo zamykał w łazience – relacjonowała prokurator.

Kobieta usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy dziecku. Miała zataić przed lekarzami, którzy kilka dni wcześniej badali jej dwuletnią córkę, że doszło do urazu głowy. Ta sytuacja – jak przyjęła prokuratura – uniemożliwiła prawidłowe leczenie dziewczynki.

Rodzina pozostawała pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podejrzanemu mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia, kobiecie do 3 lat.

źródło:
Zobacz więcej