RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Patryk Jaki bawi się z synem. Ten film poruszył internautów

Patryk Jaki i jego synek Radek (fot. fb/Patryk Jaki)

Patryk Jaki opublikował na swoim Facebooku krótki film, na którym bawi się ze swoim synem. Nie byłoby w tym pewnie nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że syn posła PiS ma zespół Downa. Jaki zamieścił przy nagraniu specjalny apel.

„Pokażmy, że osoby, które nazywane są 'zepsutym płodem' zasługują na życie i szczęście oraz wygłupy z Tatą:)" – napisał na swoim Facebooku wiceminister sprawiedliwości. „Są państwa, gdzie takie dzieci przestały się rodzić, bo usuwa się na każdym etapie ciąży” – dodał.

„Mój głos. Moja społeczność”. Dziś Światowy Dzień Zespołu Downa

„Mój głos. Moja społeczność” – to tegoroczne hasło Światowego Dnia Zespołu Downa. We wtorek, na całym świecie, można okazać symboliczne poparcie...

zobacz więcej

Na filmie widać jak poseł PiS bawi się ze swoim synem, który ma zespół Downa. Jaki kładzie sobie na głowie buty chłopca i udaje, że z niej spadają. Maluch śmieje się z tego co robi jego tata. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem internautów.

Pojawiło się pod nim mnóstwo komentarzy. „W Islandii po obejrzeniu tego filmu niejedna pani (i jej mąż może też) miałaby spore wyrzuty sumienia” – brzmiał jeden z nich. „To są cudowne, życzliwe, otwarte i niezwykle radosne dzieci. Nie raz spotykam takie dzieciaczki i jestem nimi zachwycona. Tym bardziej jestem poruszona działaniami, które mają na celu wyeliminowanie ich ze społeczeństwa!” – napisała pani Agnieszka.

18-latka z zespołem Downa została profesjonalną modelką. Podpisała pierwszy kontrakt

Madeline Stuart od kilku lat marzyła o karierze modelki. Z pomocą matki udało się jej spełnić to marzenie. Maddy, bo tak bliscy zwracają się do...

zobacz więcej

Jaki zamieścił film z okazji przypadającego we wtorek Światowego Dnia Zespołu Downa. W jednym z wywiadów wyznał, że syn jest dla niego i dla żony całym światem i olbrzymią miłością. – Radek jest najważniejszą częścią rodziny. Ma w sobie tyle pogody ducha, jakby był wdzięczny za życie. Dzięki niemu każdy nasz dzień jest piękniejszy – mówił.

źródło:
Zobacz więcej