RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceminister sprawiedliwości o rzeczniku KRS: żądam jego dymisji

Waldemar Żurek zażądał zwrotu alimentów, jakie zapłacił swoim córkom (fot. arch.PAP/ Marcin Obara)

– Wszyscy dzisiaj usłyszeliśmy, że to jest kolejny lider opozycji, który ma problemy z alimentami. I ja żądam dymisji sędziego Żurka - niech KRS zachowa się przyzwoicie – powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w TVN24. Odniósł się przy tym do opisanej w „Super Expressie” sprawy sędziego Żurka, pozwanego przez byłą żonę o podwyższenie alimentów.

Reprymenda dla sędzi prowadzącej sprawę Amber Gold

„Zwróceniem uwagi” zakończyła się sprawa Lidii Jedynak przed Krajową Radą Sądownictwa. Sędzia prowadząca sprawę Amber Gold przynajmniej na razie...

zobacz więcej

Według „Super Expressu” sędzia Waldemar Żurek zażądał zwrotu alimentów, jakie zapłacił swoim córkom. Starszej córce zagroził pozwem, jeśli nie odda mu 20 tys. zł. Była żona nie wytrzymała tej bezczelności i złożyła na niego skargę.

Jej zdaniem zachowanie byłego męża nie ma nic wspólnego z etyką sędziowską, na którą Żurek tak chętnie się powołuje.

– Przypominam, że KRS to jest miejsce, które decyduje również o karierze sędziów rodzinnych. Dzisiaj osoba, która sama ma problemy z alimentami, będzie decydowała o przyszłości innych Polaków, o jakości orzecznictwa, jeżeli chodzi o alimenty. To jest jeden, wielki skandal – wskazał wiceszef MS.

źródło:
Zobacz więcej