RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Donald Tusk zawarł z Putinem nielegalną umowę i za to powinien odpowiadać karnie”

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

– Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” szef MON Antoni Macierewicz. Do Prokuratury Krajowej wpłynęło wczoraj po południu zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej.

Prokuratura wzywa Tuska jako świadka. Chodzi o współpracę SKW z FSB

– Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie stawi się 15 marca w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, bo tego dnia musi być w Parlamencie Europejskim w...

zobacz więcej

„Zawarta w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, umowa o współpracy między SKW i FSB dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. A takim zagrożeniem dla FSB były m.in. działania podejmowane przez Amerykanów oraz NATO. Na celowniku SKW znalazł się prok. Marek Pasionek, który był jednym z prokuratorów nadzorujących śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej" – poinformowała wcześniej wtedy „GPC”.

– Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk – dodał szef MON.

Zarzuty nielegalnej współpracy z FSB usłyszeli już byli szefowie SKW w latach 2010-2015.

– Teraz prokuratura wyjaśnia w jakim zakresie Donald Tusk jest odpowiedzialny za to, że przez dłuższy czas ta współpraca była realizowana bez zgody premiera rządu polskiego – stwierdził na koniec.

źródło:
Zobacz więcej