W piątek pożegnanie Wojciecha Młynarskiego na Powązkach

Wojciech Młynarski zmarł dwa tygodnie przed swoimi 76. urodzinami (fot. PAP/Rafał Guz)

Pogrzeb zmarłego 15 marca Wojciecha Młynarskiego odbędzie się w piątek 24 marca na warszawskich Powązkach. Uroczystości rozpoczną się od nabożeństwa w kościele św. Karola Boromeusza.

„Młynarski mówił, że jest tylko tekściarzem”

– Znałam go od dziecka. Był zapalonym tenisistą. Grywał z moim tatą. Rozgrywali mecze deblowe. Z jednej strony Młynarski i Derfel, z drugiej mój...

zobacz więcej

Informację w imieniu rodziny zmarłego podało wydawnictwo Prószyński i s-ka. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.40 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Po mszy urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

W środę i w czwartek będzie można wpisywać się do księgi kondolencyjnej wystawionej w Ratuszu przy Placu Bankowym 3/5.

Młynarski zmarł w środę 15 marca. O śmierci artysty poinformowała rodzina artysty. Na Facebooku jego córka Paulina napisała w środę 15 marca: „Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy".

Dramaturg i librecista

Wojciech Młynarski był poetą, autorem i wykonawcą piosenek, artystą kabaretowym, dramaturgiem, librecistą i reżyserem teatralnym. Do jego najbardziej znanych utworów należały m.in. „W co się bawić”, „Jesteśmy na wczasach”, „Jeszcze w zielone gramy” czy „W Polskę idziemy”.

Wojciech Młynarski pisał dla największych polskich artystów, często także tłumaczył utwory, głównie z języka francuskiego, m.in. Jacquesa Brela i Georgesa Brassensa.

Za swoje zasługi dla polskiej kultury został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011), Złotym Krzyżem Zasługi (1981), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2000) i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007). Artysta odszedł niespełna dwa tygodnie przed swoimi 76. urodzinami.

źródło:
Zobacz więcej