Siedem kotletów i paski cielęciny. Ten burger kosztował 10 tys. dolarów

Do zrobienia tego burgera użyto francuskiej bułki z szafranem (fot.youtube.com/Mohammed Al Balooshi WANNNISNI)

Gigantyczny burger był jednym z czterech, jakie zostały zlicytowane na aukcji charytatywnej w Dubaju. Trafił w ręce Asmy Al Fahim, założycielki magazynu lifestylowego.

W przygotowaniu tego nietypowego przedmiotu licytacji udział brał sam członek rodziny królewskiej Kataru, szejk Mohammed bin Abdullah Al Thani. Pomagał mu w tym Russell Impiazzi, dyrektor kulinarny w Le Gourmet w Galeries Lafayette.

Gigantyczny hamburger składał się z siedmiu kotletów wołowych, co symbolizowało siedem emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, plastrów sera cheddar, pasków cielęciny oraz francuskiej bułki z szafranem.

Aukcja, na której został zlicytowany, zorganizowana została przez Pink Caravan. Organizacja ta przygotowuje kampanie, które mają na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka piersi.– Dwa lata temu pobiliśmy rekord świata poprzez sprzedaż jednego hamburgera za 7 tysięcy dolarów. W tym roku chcieliśmy być jeszcze lepsi. Cały dochód przeznaczymy na budowanie świadomości raka piersi oraz bezpłatne wykrywanie raka piersi we wczesnym stadium – napisał w oświadczeniu szejk.

Zwyciężczyni aukcji wyznała, że licytując burgera chciała wesprzeć dobrą sprawę i uhonorować byłego dyrektora Pink Caravan Ameera bin Karam, który zginął w pożarze domu w ubiegłym roku.

Oprócz wspomnianego wyżej hamburgera wylicytowane zostały jeszcze cztery za mniejsze kwoty i kilka innych dań. Łączna suma zebrana podczas aukcji wyniosła ponad 29,6 tys. dolarów.

źródło:
Zobacz więcej