RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

500 km po Krecie. Przewodnik górski poprowadzi turystów

Kreta jest niezwykle urkliwym zakątkiem Europy (fot. Pixabay)
Kreta jest niezwykle urkliwym zakątkiem Europy (fot. Pixabay)

Około 500 kilometrów w 28 dni będą mieli do pokonania chętni wzięcia udziału w wędrówce przygotowanej przez włoskiego przewodnika górskiego Lucę Gianottiego. Szlak ma wieść z jednego krańca Krety na drugi.

Rekordowy rok zamku Książ. Zobacz, jakie skrywa tajemnice

Władze Zamku Książ w Wałbrzychu są bardzo zadowolone, ponieważ zeszły rok był rekordowy. Zamek odwiedziło ponad 400 tys. turystów. Dlaczego to...

zobacz więcej

Na największej greckiej wyspie powstają nowe inicjatywy, które mają na celu rozwój agroturystyki. Jedną z nich jest wędrówka po wyspie począwszy od dolnego rejonu Zakros na wschodzie, aż po Chanię na północno-zachodnim wybrzeżu.

Pomysłodawcą oryginalnej wędrówki jest Luca Gianotti, który rozpoczął wędrówki po Krecie dwadzieścia lat temu.

Duże dysproporcje

– Kiedy przyjechałem tu po raz pierwszy, zachodnia część wyspy była dobrze zorganizowana i tak jest do dziś, i turyści zazwyczaj spacerują tamtędy – powiedział greckiej gazecie „Kathimerini”. Podkreślił, że jednocześnie wschodnia część rejonu była zaniedbana.

Gianotti opracował więc trasę, która skracałaby czas wędrówki i którą mógłby każdy pokonać, z pominięciem trudnych odcinków górskich i dróg asfaltowych. Chciał też znaleźć miejsca, w których można by się zatrzymać na nocleg.

Swój plan opisał w przewodniku po Krecie, a na początku marca wraz z przyjaciółmi rozpoczął oznaczanie szlaku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej