RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef Ringier Axel Springer poucza swoich dziennikarzy w Polsce. MSZ chce wyjaśnień

List szefa koncernu medialnego Ringier Axel Springer do polskich pracowników może stanowić próbę ingerencji w niezależność mediów w Polsce; będziemy prosić naszych zagranicznych partnerów o wyjaśnienia w tej sprawie – zapowiada Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Instrukcja szefa Axel Springer to łamanie kręgosłupów”

– Media są czwartą władzą, która ma pilnować pozostałych trzech, a tu się okazuje, że redaktor dostaje co tydzień przekaz z zagranicy, jak ma pisać...

zobacz więcej

Na pytanie, czy niemiecki ambasador zostanie wezwany do MSZ, biuro rzecznika prasowego resortu w przekazanym oświadczeniu podkreśliło: „Wyrażamy zaniepokojenie, że niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Media wystosował list do swoich polskich pracowników, który może stanowić próbę ingerencji w niezależność mediów w Polsce. Sytuacja rynku medialnego w Polsce była już wielokrotnie tematem rozmów bilateralnych. Będziemy prosić naszych partnerów o wyjaśnienia”.

Telewizyjne „Wiadomości” podały w czwartek, że szefostwo międzynarodowego koncernu medialnego Ringier Axel Springer Media AG – wydawcy m.in. „Faktu”, tygodnika „Newsweek Polska” oraz portalu Onet – oczekuje od swoich dziennikarzy w Polsce publikowania krytycznych ocen braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska przy wyborze na szefa Rady Europejskiej.

„Wiadomości” powołały się na list szefa koncernu do pracowników w tej sprawie.

Towarzystwo Dziennikarskie przeprasza za „kłamliwą propagandę antyniemiecką”

Członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego wystosowali „List do dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec”. „Budowane od lat partnerstwo i przyjaźń...

zobacz więcej

„Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk”

Szef Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan napisał do pracowników koncernu m.in: „Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem. Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera”.

źródło:
Zobacz więcej