Polak znowu pierwszy na wieży Eiffla. Trzecie zwycięstwo

Startujący w biegu musieli pokonać 1665 stopni by dostać się na szczyt wieży (fot. Mustafa Yalcin/Anadolu Agency/Getty Images)

Piotr Łobodziński wygrał międzynarodowy bieg po schodach na wieżę Eiffla. Pokonanie 1665 stopni zajęło Polakowi 7 minut i 54 sekundy. To jego trzecie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach.

Prezydent Andrzej Duda o Trójmorzu na otwarciu VIII edycji biegu „Szlak bez Granic”

Wierzę, że uda się zrealizować wielką ideę Trójmorza – powiedział prezydent Andrzej Duda na uroczystym rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic”,...

zobacz więcej

Wśród kobiet wygrała Australijka Suzy Walsham, która czasem 9.34 o 14 sekund poprawiła rekord biegu, a druga była Polka Dominika Stelmach.

„Takiej bomby w nogach nie miałem już dawno. To jak gasłem na ostatnich »piętrach« zapamiętam na długo. Za szybkie otwarcie i efektem tego było cierpienie na końcówce, gdzie straciłem mnóstwo sekund. Na szczęście przewaga wypracowana na początku wystarczyła do odniesienia trzeciego zwycięstwa w Paryżu. Zrobiłem to, przed czym zawsze przestrzegam biegających na schodach, czyli za szybko się zakwasiłem. Jednak siódmy start w tym roku okazał się dla mnie szczęśliwy i ponownie stanąłem na najwyższym stopniu podium” – napisał Łobodziński na swoim profilu na Facebooku.


W sumie wystartowało 128 zawodników.

źródło:

Zobacz więcej