RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poseł Kukiz'15 o przymusowej relokacji: Polska nie powinna przykładać do tego ręki

– Prawa człowieka powinny być respektowane, jeśli ktoś chce być w miejscu X to nie można go zmuszać, by był w miejscu Y. Nie można zmuszać imigrantów by byli w Polsce, jeśli oni nie chcą żyć w naszym kraju – mówił programie „Cztery strony” Grzegorz Długi. Poseł Kukiz’15 odniósł się do tematu przymusowej relokacji imigrantów na terenie Unii Europejskiej.

Uchodźcy lądują na bezrobociu. Tylko niewielki odsetek znajduje pracę

Z 1,2 mln osób spoza Unii Europejskiej, które złożyły w Niemczech wniosek o azyl, od listopada 2015 roku ledwie 34 tys. podjęły pracę. Eksperci...

zobacz więcej

Zdaniem Długiego, „Polska nie powinna przykładać do tego ręki”. Lider jego ugrupowania Paweł Kukiz powiedział, że zrobi wszystko, aby brakujące 100-150 tys. podpisów do referendum ws. przyjmowania imigrantów zostało zebrane i Polacy będą mogli w tej sprawie zagłosować.

– Jeśli będzie taka potrzeba, to akcja zostanie rozpoczęta od nowa. Na razie proszę brać pod uwagę, że ta inicjatywa zbierania podpisów zakończyła się wielkim sukcesem, ale pani premier Szydło oświadczyła, że nie będzie respektowała tych zobowiązań, które pani Kopacz przyjęła, więc przerwaliśmy tę akcję – powiedział.
Obejrzyj cały program: „Cztery strony”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej