RAPORT

Wojna na Ukrainie

Więzienie za kupno erotycznych zabawek. Wpadka włoskiego polityka

Został skazany za zakupy za publiczne pieniądze (fot. flickr.com/Felipe Skroski)
Został skazany za zakupy za publiczne pieniądze (fot. flickr.com/Felipe Skroski)

Na dwa lata więzienia skazał sąd w Tyrolu Południowym Piusa Leitnera, polityka prawicowej partii niemieckojęzycznych mieszkańców włoskiego regionu Die Freiheitlichen. Wyrok usłyszał nie za hasła wzywające do przyłączenia do Austrii, a za kupno erotycznych zabawek za publiczne pieniądze.

Księgowa z sądu wyprowadziła milion złotych. Teraz stanie przed... sądem

Zarzut defraudacji ponad miliona złotych z kasy Sądu Okręgowego we Wrocławiu postawiła w piątek wrocławska prokuratura Iwonie J. Kobieta była...

zobacz więcej

W styczniu 2014 roku policja finansowa ustaliła, że ktoś w radzie prowincji Bolzano kupił trzy erotyczne gadżety za 64 euro i 92 centy – wibrującą nakładkę na penisa oraz piłeczki o kształcie kobiecych piersi.

Dochodzeniem objęto wszystkich 15 partii politycznych zasiadających w radzie. Okazało się, że zakupu dokonał Leitner.

Jego koleżanka partyjna – również podejrzana w sprawie – tłumaczyła, że zakup miał być żartobliwym prezentem dla innego polityka. Podczas przesłuchania zapewniała, że nie wie, dlaczego rachunek za gadżety znalazł się w księgowości urzędu.

Wymiar sprawiedliwości nie poznał się na żarcie. Leitner został skazany na dwa lata więzienia. Ugrupowanie Die Freiheitlichen nie chciało skomentować sprawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej