Jacek Sobala nowym prezesem Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowym prezesem Polskiego Radia będzie Jacek Sobala. Zastąpi on na tym stanowisku Barbarę Stanisławczyk-Żyłę, która złożyła dymisję po wygranym konkursie.

W czwartek wybór, w piątek dymisja. Stanisławczyk-Żyła nie będzie prezesem Polskiego Radia

Ledwie kilkadziesiąt godzin po wyborze Barbara Stanisławczyk-Żyła zrezygnowała z funkcji prezesa Polskiego Radia. – Jest to dla mnie niemiłe...

zobacz więcej

Jacek Sobala to były szef radiowej Jedynki, Trójki i Radia BIS, a ostatnio - dyrektor TVP Warszawa. Wybór nowego prezesa publicznego radia stał się konieczny, kiedy Barbara Stanisławczyk-Żyła złożyła dymisję po wygranym konkursie. Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia jest Mariusz Staniszewski, którego Rada wybrała w lutym.

Członkowie Rady dokonali wyboru prezesa PR spośród dwóch zgłoszonych kandydatów. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zgłosił Jacka Sobalę, a Juliusz Braun - byłego prezesa Radia Gdańsk Lecha Parella.

Zarząd PR oświadcza: nie będziemy komentować kłamstw portalu gazeta.pl

„Odpowiadając na kłamstwa opublikowane przez red. A. Kublik na portalu gazeta.pl i zwielokrotnione przez inne portale informacyjne, dotyczące...

zobacz więcej

Program Sobali

Podczas finałowego etapu konkursu na prezesa PR, który odbył się pod koniec stycznia w Sejmie, Jacek Sobala podkreślał, że konieczne jest postawienie na jakość programu, racjonalizację wydatków i struktury, poprawę współpracy z rozgłośniami regionalnymi i lepsze wykorzystanie radiowych archiwów.

Jak mówił Sobala, Polskie Radio powinno koncentrować się na produkowaniu wartościowych audycji, bo dzięki temu łatwiej będzie mogło rywalizować z rozgłośniami komercyjnymi. – Żeby ludzie chcieli płacić abonament, to muszą otrzymać taką ofertę programową tej jakości, żeby mogli powiedzieć - na to to ja zapłacę – podkreślał Sobala. Obecny dyrektor TVP Warszawa zaproponował też wzmocnienie współpracy z rozgłośniami regionalnymi Polskiego Radia.

Nadawanie analogowe, cyfrowe czy internetowe? Spór o przyszłość radia

50 mln złotych – tyle Polskie Radio wydało na cyfrowy system nadawania.. Odbiorców jednak nie ma. Czy przyszłość radia to Internet? O tym m.in....

zobacz więcej

„Radio powinno inicjować"

Jacek Sobala zwracał też uwagę, że w dzisiejszych czasach Polskie Radio powinno być instytucją multimedialną, która nie tylko jest reaktywna i emituje to, co się wydarzy, ale również inicjuje. – Jest organizatorem, jest mecenasem rozmaitych wydarzeń ważnych dla Polski i Polaków – mówił Jacek Sobala.

źródło:
Zobacz więcej