RAPORT

Pogarda

„Nie rozumiem, dlaczego Saryusz-Wolski uczestniczy w tej farsie”

Najnowsze

Popularne

– Nie rozumiem dlaczego osoba tak poważna, kompetentna, uczestniczy w przedsięwzięciu, które jest całkowicie niepoważne i sprzeczne z polską racją stanu – stwierdził na antenie TVP1 Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej. – Albo zostanie wybrany Donald Tusk wbrew polskiemu rządowi, co pokaże totalną izolację Polski, albo nie będzie Donalda Tuska, ale będzie socjalista z południa Europy. W momencie, w którym decydują się losy Europy, Polaka nie będzie na tak ważnym stanowisku – dodał.

Niemcy chcą odnowienia kadencji Tuska. „Jasny sygnał”

– Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk cieszy się dużym poparciem i tylko Polska oraz Węgry mają, jak dotąd, zastrzeżenia w sprawie...

zobacz więcej

– Niestety, nikt nie traktuje tej kandydatury poważnie – w taki sposób Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej skomentował w programie „Kwadrans polityczny” kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej.

– Nie rozumiem dlaczego osoba tak poważna, kompetentna, uczestniczy w przedsięwzięciu, które jest całkowicie niepoważne i sprzeczne z polską racją stanu – podkreślał Rafał Trzaskowski.– Albo zostanie wybrany Donald Tusk wbrew polskiemu rządowi, co pokaże totalną izolację Polski, albo nie będzie Donalda Tuska, ale będzie socjalista z południa Europy. W momencie, w którym decydują się losy Europy, Polaka nie będzie na tak ważnym stanowisku. Tak czy tak, Prawo i Sprawiedliwość to przegra – dodał. Propozycję kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego notą dyplomatyczną przesłał w weekend maltańskiej prezydencji polski rząd. Trzaskowski na antenie TVP1 stwierdził, że zgłoszenie kandydatury parę dni przed szczytem to przedsięwzięcie, „które zabiera rządowi powagę i wiarygodność”.

– Dlaczego Sayrusz-Wolski, skoro tak źle się czuł w Platformie Obywatelskiej i nie dawał oznak, że się tak źle czuje, nie wystąpił z PO rok temu czy pół roku temu? To przynajmniej można by jakoś uzasadnić – stwierdził Trzaskowski.

W ten sposób odniósł się do serii informacji na Twitterze, które w sobotę umieścił Jacek Saryusz-Wolski. Były polityk Platformy pisał między innymi, że „wysiada z Platformy na przystanku Polska” oraz że dotrwał do końca kadencji „sprzeciwiając się antypolskim rezolucjom”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej