RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

To nie science fiction! W przyszłym roku turyści zobaczą z bliska Księżyc

Już pod koniec 2018 roku prywatna firma kosmiczna SpaceX wyśle w podróż dookoła Księżyca parę kosmicznych turystów – poinformował w poniedziałek założyciel i szef SpaceX Elon Musk.

43 lata temu Amerykanie dotarli na Księżyc

43 lata temu – 20 lipca 1969 r. – amerykańscy astronauci wylądowali na Księżycu. Wydarzenie to oglądało przed telewizorami blisko miliard osób....

zobacz więcej

Musk nie ujawnił ich nazwisk. Powiedział jedynie, że to „nikt z Hollywood”. Nie ujawnił także sum, jakie tytułem zaliczek wpłaciły już te osoby. Jeszcze w tym roku będą musiały przejść intensywne testy i treningi. Szef SpaceX przyznał, że istnieje pewne ryzyko związane z lotem. – Robimy wszystko, by je zminimalizować – zapewnił Musk.

Z przylądka Canaveral

Kapsuła Dragon 2 zostanie wyniesiona przy pomocy rakiety Falcon Heavy z Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy'ego na przylądku Canaveral. Statek kosmiczny zabierze dwóch kosmicznych turystów w pobliże Księżyca, okrąży go i zabierze z powrotem na Ziemię. Cały lot ma trwać około tygodnia. Będzie to pierwszy lot z kosmicznymi turystami w pobliże Księżyca.

Pierwszym w historii kosmicznym turystą był amerykański miliarder Dennis Tito, który w 2001 r. przez ponad tydzień znajdował się na orbicie. Za ten lot zapłacił Rosjanom 20 mln dolarów.

źródło:

Zobacz więcej