RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Obrażał dziennikarzy TVP. Został zawieszony, a jego program zdjęty

Najnowsze

Popularne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w wydanym oświadczeniu wyraziła sprzeciw wobec treści propagowanych w programie Kuby Wątłego „Krzywe zwierciadło” w Superstacji. Chodzi o odcinek, w którym Wątły w wulgarnych słowach obrażał dziennikarzy TVP. Portal Wirtualne Media poinformował w piątek, że zarząd Superstacji tymczasowo zawiesił Wątłego.

Skandaliczne wypowiedzi Wątłego i Jastruna. TVP wydaje oświadczenie

„Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie” –...

zobacz więcej

W związku z zawieszeniem dziennikarza prowadzone przez niego programy „Krzywe zwierciadło” i „Suma tygodnia” zniknęły z anteny kanału.

Sprawa rozpoczęła się od jego wypowiedzi 14 lutego na antenie Superstacji. Gościem Kuby Wątłego w programie „Krzywe zwierciadło” był wówczas Tomasz Jastrun. Prowadzący zadał pytanie: „Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej?”.

„Takie wypowiedzi pełne agresji i nienawiści, skierowane pod adresem dziennikarzy były próbą poniżenia, napiętnowania ich w oczach opinii publicznej, budowały fatalny obraz ich zawodowych działań i kompetencji oraz prowadziły do pogłębienia podziałów społecznych” – napisał w oświadczeniu przewodniczący krajowej rady, Witold Kołodziejski. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po otrzymaniu stanowiska nadawcy, podda odrębnej analizie kwestie dotyczące naruszenia przez niego norm ustawowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej