RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Problemem litewskiej Polonii jest rosyjska propaganda”

Bywa, że ludzie ulegają manipulacjom (fot. REUTERS/Ilya Naymushin)

– Bywa, że ludzie ulegają manipulacjom czy wręcz praniu mózgów. Problemem jest ogłupiająca rosyjska propaganda – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” Linas Linkevičius, szef litewskiego MSZ. Minister zaznaczył, że tamtejsza Polonia informacje uzyskuje z rosyjskich mediów. Linkevičius stwierdził, że jego marzeniem jest, aby „w miejscach ich zamieszkania mogła nadawać polska telewizja”.

Europosłowie obawiają się rosyjskiej propagandy

Europosłowie z komisji spraw zagranicznych PE poparli w poniedziałek projekt rezolucji, w której wyrażają zaniepokojenie coraz silniejszą i...

zobacz więcej

– Najbardziej narażeni na działania propagandy są ludzie mieszkający w odosobnieniu, którzy nie prowadzą życia towarzyskiego – powiedział „GPC” Linas Linkevičius.

Szef litewskiego MSZ zaznaczył, że zamieszkująca jego kraj Polonia jest odbiorcą rosyjskiej propagandy. – Słucha rosyjskiego radia i ogląda rosyjską telewizję – powiedział Linkevičius.

Przyznał, że jego marzeniem jest, aby „w miejscach ich zamieszkania mogła nadawać polska telewizja”. – Trzeba zapewnić ludziom jak najwięcej źródeł informacji – dodał.

źródło:
Zobacz więcej