RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„GPC”: W Poznaniu domagają się nagrody im. Zygmunta Baumana

Prezydent Poznania jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie (fot.wikipedia.org/dcastor/flickr.com/Oliva Soto)
Prezydent Poznania jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie (fot.wikipedia.org/dcastor/flickr.com/Oliva Soto)

Najnowsze

Popularne

Poznańskie Stowarzyszenie Prawo Do Miasta apeluje do prezydenta Poznania (PO) o ustanowienie nagrody im. Zygmunta Baumana – informuje na swoich łamach „Gazeta Polska Codziennie”.

Zmarł filozof Zygmunt Bauman. Miał 91 lat

W wieku 91 lat w angielskim Leeds zmarł filozof i socjolog prof. Zygmunt Bauman. Był teoretykiem kultury i jednym z twórców koncepcji...

zobacz więcej

Informacje o wysłanym do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka apelu Stowarzyszenia Prawa do Miasta zamieściło na swojej stronie internetowej i na Facebooku.

Zygmunt Bauman to polski socjolog i filozof, jeden z twórców koncepcji postmodernizmu. Zmarł 9 stycznia 2017 r. Gazeta przypomina, że w czasach stalinowskich był majorem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz szefem Oddziału II Zarządu Politycznego KBW.

– Jest prawdopodobne, że prezydent Jaśkowiak odniesie się pozytywnie do tego pomysłu. On cały czas zabiega o lewicowy elektorat, a także o to, by być w centrum zainteresowania mediów i opinii publicznej – powiedziała w rozmowie z „GPC” Klaudia Strzelecka z PiS.

W opinii Marka Sternalskiego, przewodniczącego Klubu Radnych PO nie sposób odmówić Baumanowi olbrzymiego dorobku naukowego. – Wątpliwości natomiast budzi działalność profesora Baumana tuż po II wojnie światowej. W związku z tym trudno podchodzić z entuzjazmem do tego pomysłu – oznajmił.

Prezydent Poznania jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej