Polacy chcą latać. Rodzime lotniska w europejskiej czołówce

Wzrostowa tendencja ma utrzymywać się również w 2017 r. (fot.wikipedia.org/Brandmeister)

Lotniska w Warszawie, Gdańsku i Krakowie zostały wyróżnione w prestiżowym rankingu Airport International Council Europe jako jedne z najdynamiczniej rozwijających się w 2016 r. Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, wzrostowa tendencja ma utrzymywać się również w 2017 r.

Lufthansa i GE zainwestują 250 mln euro w Środzie Śląskiej

GE Aviation i Lufthansa Technik zbudują wspólnie w Środzie Śląskiej centrum serwisowania silników lotniczych; wartość inwestycji wyniesie 250 mln...

zobacz więcej

Ruch na lotnisku w Warszawie zwiększył się o 14,5 proc., o 18,1 w Krakowie i o 17,1 proc. w Gdańsku – podaje „Rzeczpospolita”, cytując dane Airport International Council Europe z 2016 r.

Olivier Jankovec, dyrektor generalny ACI Europe uważa, że na dobrą sytuację m.in. na polskich lotniskach złożyło się kilka czynników, w tym lepsza kondycja gospodarki europejskiej oraz malejąca stopa bezrobocia.

Z danych AIC Europe wynika, że w 2016 r. lotniska europejskie obsłużyły 2 mld pasażerów, czyli o 5 proc. więcej niż w 2015 r. Wśród rekordzistów znalazło się londyńskie lotnisko Heathrow, które odprawiło 75,5 mln pasażerów.

źródło:
Zobacz więcej