Agresywni kontrolerzy kontra gapowicz. Mamy nagranie ze szczecińskiego tramwaju

Prokuratura wyjaśnia kontrowersyjną interwencję kontrolerów biletów komunikacji miejskiej ze Szczecina. W sieci pojawiło się nagranie jednego ze świadków. Zarejestrował, jak podczas kontroli w tramwaju dwaj kontrolerzy szarpią pasażera, który jechał na gapę. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego broni swoich pracowników.

Gapowicz złoży wizytę kanarowi? ZTM upublicznił adresy kontrolerów

– W internecie krąży link do pliku na stronach ZTM, gdzie publicznie podano nie tylko adresy kontrolerów, ale nawet prywatne adresy osób, które nie...

zobacz więcej

Na nagraniu, które krąży w sieci widać, jak kontrolerzy nadużywają siły w stosunku do gapowicza, a przy okazji szturchają innych pasażerów.

Kontrolerzy biletów nie mają prawa używać tzw. środków przymusu bezpośredniego wobec pasażerów podróżujących bez biletów czy karty okresowej.

W tramwaju słychać było głosy oburzenia. Ludzie mówili, że pasażer ma prawo wysiąść. Świadkowie podkreślają, że kontrolowany gapowicz zachowywał się spokojnie, a kontrolerzy byli agresywni.

Przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego bronią swoich pracowników. Wg nich to kontrolowany mężczyzna był agresywny, uderzał łokciami kontrolerów. A poza tym już po raz czwarty złapano go bez biletu.

źródło:
Zobacz więcej